Jakie możliwości oferujemy w Dental Sense?

Zdrowie jamy ustnej oraz pewność siebie to główne powody, dla których warto się zdecydować na leczenie protetyczne.

Chcemy aby każdy z naszych pacjentów mógł cieszyć się komfortowym i pięknym uśmiechem. Przy tym dobrze rozumiemy, jak ważne jest zachowanie balansu między funkcjonalnością a estetyką. Szeroka gama możliwości oraz zespół doświadczonych lekarzy pozwalają nam kompleksowo podejść do każdego przypadku i wybrać najlepiej dostosowane rozwiązanie. Może ono obejmować:

 

Korony protetyczne

Korony porcelanoweich rolą jest przywrócenie prawidłowego kształtu, barwy i funkcji zęba, w przypadku gdy znaczna jego część uległa uszkodzeniu. W naszym gabinecie oferujemy korony pełnoceramiczne, czyli w całości wykonane z porcelany oraz korony licowane porcelaną. Pacjentom o najwyższych wymaganiach zawsze polecamy korony porcelanowe, które wyróżnia estetyka, trwałość, wysoka biozgodność z tkankami jamy ustnej i precyzja dopasowania.

 

Mosty protetyczne

Mosty protetycznesą stosowane w celu uzupełnienia braku jednego lub kilku zębów. Wykorzystując sąsiednie oszlifowane własne zęby pacjenta lub implanty jako filary, most protetyczny wypełnia lukę między zębami. Metodą mniej inwazyjną, nie wymagającą szlifowania zębów są mosty adhezyjne, które czasem mogą być zastosowane w przypadku pojedynczych braków zębowych. Jest to rodzaj uzupełnienia stałego lub tymczasowego zakładanego na czas integracji wszczepionego implantu z kością.

Do wykonania mostów służą te same materiały, z których wykonywane są korony.

 

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowemają na celu przywrócenie harmonii uśmiechu, poprzez poprawę kształtu oraz koloru zębów. Mogą być też dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się pozbyć przerwy pomiędzy zębami. Licówki są odporne na przebarwienia, nie wymagają intensywnego oszlifowania zębów, a ich trwałość określa się na dziesiątki lat. Brak podbudowy metalowej pozwala z kolei na uzyskanie świetnych efektów estetycznych.
W naszej klinice oferujemy również licówki bez szlifowania (no-prep). Jest to najmniej inwazyjny sposób na uzyskanie idealnego uśmiechu.

Wkłady koronowo-korzeniowe

dają nam możliwość trwałej i estetycznej odbudowy zęba. Eliminują potrzebę usuwania zęba, nawet gdy po leczeniu rozległej próchnicy lub leczeniu kanałowym pozostaje jedynie sam korzeń. Wkład koronowo-korzeniowy składa się z dwóch części: korzeniowa jest umieszczana wewnątrz zęba, natomiast część koronowa jest filarem protetycznym, niezbędnym do osadzenia korony lub mostu.

 

Protezy

Protezy zębowezastępują większą ilość brakujących zębów i należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. Nasza klinika oferuje szeroką gamę protez. Wśród nich najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem jest proteza szkieletowa bezklamrowa. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że jej noszenie jest dużo bardziej komfortowe w porównaniu do protezy akrylowej:

 

  • Niewidoczne klamry z biozgodnego materiału PEEK zapewniają estetykę rozwiązania
  • Jest dużo cieńsza dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu
  • Lepiej utrzymuje się w ustach podczas jedzenia, rozmowy czy śmiechu
  • Prawie nie pokrywa podniebienia co wpływa na lepsze odczucia smaku i temperatury
  • Nie uciska dziąseł i podniebienia
  • Nie wywołuje reakcji alergicznych
  • Zajmuje mniej miejsca w jamie ustnej stwarzając lepszą adaptacje i komfort w użyciu