Jakie możliwości oferujemy w DentalSense?

W naszej klinice stomatologicznej wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologii. Dzięki temu zwiększamy efektywność oraz skracamy czas leczenia ortodontycznego.

Oferujemy kilka rodzajów aparatów ortodontycznych dając Tobie możliwość wyboru dogodnej dla Ciebie metody:

  • Aparat niewidoczny Clear Aligner
  • Aparat stały estetyczny - porcelanowy, kryształowy lub szafirowy
  • Aparat stały metalowy
  • Aparat stały samoligaturujący - szafirowy

Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby wyjaśnić każdą metodę i pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania ortodontycznego.

W stosunku do najmłodszych pacjentów najistotniejszym elementem w ortodoncji jest zapobieganie powstania wad zgryzu. Dlatego w Dental Sense stawiamy na wczesne i dokładne diagnozowanie w celu wychwycenie nieprawidłowej czynności mięśni, czy szkodliwych nawyków, które w przyszłości mogą powodować powstanie wad zgryzu.

 

Aparat niewidoczny Clear Aligner

Aparat niewidoczny Clear AlignerClear Aligner to niewidoczny aparat ortodontyczny w postaci przezroczystej nakładki. Stanowi innowacyjną i najbardziej komfortową metodę leczenia ortodontycznego. Nakładki Clear Aligner są wykonane na podstawie dokładnie przeprowadzonej wcześniej analizy cyfrowej zębów pacjenta, dzięki czemu leczenie jest bardzo precyzyjne.

W porównaniu do klasycznych aparatów metalowych Clear Aligner ma zdecydowaną przewagę estetyczną oraz funkcjonalną. Nie powoduje niedogodności w noszeniu, można go łatwo zdejmować do jedzenia, a utrzymanie higieny nie sprawia większych trudności.

 

Aparat stały estetyczny

Aparat stały estetycznyTo aparat z zamkami przezroczystymi, który może mieć również jasny, estetyczny łuk. Dzięki temu aparat jest prawie niewidoczny na zębach pacjenta. W Dental Sense oferujemy dwa rodzaje aparatów estetycznych: porcelanowe, kryształowe oraz szafirowe.

Czas leczenia aparatem estetycznym oraz ilość wizyt kontrolnych nie różni się od leczenia aparatem metalowym.

 

Aparat stały metalowy

Aparat stały metalowyJest jednym z najczęściej stosowanych aparatów w leczeniu wad zgryzu. Składa się z metalowych zamków przyklejonych na zębach pacjenta, metalowego łuku utrzymanego przez zamki oraz elementów dodatkowych. Łuk może być utrzymany na zębach pacjenta za pomocą metalowych ligatur lub kolorowych gumek.

Wizyty kontrolne z aparatem metalowym odbywają się średnio co 6 tygodni, a leczenie trwa do 2 lat w zależności od wady zgryzu i jej nasilenia.