Jakie jest nasze podejście w Dental Sense do dentofobii?

Relaksująca atmosfera i wizyta adaptacyjna

Z myślą o Tobie zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy dodatkową strefę w naszej klinice. Dental Sense Relax to przyjemne i neutralne pomieszczenie, bez żadnych urządzeń stomatologicznych. Jeżeli wolisz, nawet nie musisz czekać w poczekalni – nasze asystentki zaprowadzą Cię od razu do pokoju. Tam odbywa się pierwsza rozmowa z dentystą. Jest to swojego rodzaju wizyta adaptacyjna. Nie przeprowadzamy żadnych zabiegów. Jej głównym celem jest zapoznanie się ze stomatologiem i nowym otoczeniem oraz zminimalizowanie lęku. Podczas rozmowy w komfortowej atmosferze będziemy mogli zrozumieć Twoje potrzeby i zaplanować kolejne kroki aby zostawić strach za sobą.

 

 

Sedacja wziewna gazem rozweselającym, leczenie bez bólu

Leczenie bez bólu

Dbamy o to, aby każdy przeprowadzony zabieg był bezbolesny i przyjemny dla pacjenta. Oferujemy różne możliwości znieczuleń, które indywidualnie dopasowujemy do potrzeb i rodzaju zabiegu:

  • Znieczulenia w postaci żelu lub spray’u
  • Nowoczesne bezbolesne znieczulenie komputerowe – nie czujesz momentu podawania znieczulenia, a tylko jego efekt
  • Sedacja wziewna (gaz rozweselający) - czujesz się przyjemnie rozluźniony, nie odczuwasz strachu ani bólu.

 

Minimalnie inwazyjne metody leczenia

W Dental Sense stawiamy na stomatologię małoinwazyjną. Łączymy umiejętności z innowacyjnymi metodami leczenia i cyfrową technologią, dążąc do perfekcyjnego rezultatu przy minimalnym stopniu opracowania tkanek zęba. Abrazja powietrzna, licówki bez szlifowania, leczenie pod mikroskopem oraz ICON są idealnym tego przykładem. Większość tych metod nie wymaga nawet borowania i jest całkowicie bezbolesna.

 

Masaż relaksacyjny

W procesie zwalczania strachu i napięcia stosujemy również różne techniki masażu relaksacyjnego. W połączeniu z odpowiednią muzyką relaksującą pozwolą one przyjemnie się odprężyć i zmienić nastawienie do zabiegu i samej kliniki stomatologicznej. Zabiegi masażu są przeprowadzane przez naszych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii.