Jakie jest nasze podejście w Dental Sense do dentofobii?

Relaksująca atmosfera i wizyta adaptacyjna

Z myślą o Tobie zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy dodatkową strefę w naszej klinice. Dental Sense Relax to przyjemne i neutralne pomieszczenie, bez żadnych urządzeń stomatologicznych. Jeżeli wolisz, nawet nie musisz czekać w poczekalni – nasze asystentki zaprowadzą Cię od razu do pokoju. Tam odbywa się pierwsza rozmowa z dentystą. Jest to swojego rodzaju wizyta adaptacyjna. Nie przeprowadzamy żadnych zabiegów. Jej głównym celem jest zapoznanie się ze stomatologiem i nowym otoczeniem oraz zminimalizowanie lęku. Podczas rozmowy w komfortowej atmosferze będziemy mogli zrozumieć Twoje potrzeby i zaplanować kolejne kroki aby zostawić strach za sobą.

 

Terapia z psychologiem – trening mentalny

Jeżeli istnieje taka potrzeba przeprowadzamy również terapię z psychologiem, podczas której za pomocą zróżnicowanych technik wpływamy na obniżenie poziomu strachu. Praca z psychologiem koncentruje się na tym co „tu i teraz” i ma na celu poprawienie jakości życia. Nauczymy Cię technik, które pomogą we właściwej kontroli lęku oraz radzeniu sobie ze stresem. Dzięki ukierunkowanym treningom mentalnym pozbędziesz się negatywnych myśli, które ograniczają Twoje możliwości działania oraz osiągniesz uczucie spokoju i rozluźnienia.

W Dental Sense treningi mentalne odbywają się w niezwykle komfortowych i przyjaznych warunkach sprzyjających relaksacji i pracy nad trudnościami. W tym celu nasz zespół wspiera dr Milena Lachowicz – wykwalifikowany psycholog, szczególnie specjalizujący się w zwalczaniu stresu i strachu.

 

 

Biofeedback

Biofeedback to terapia, podczas której będziesz mógł nauczyć się kontrolować stres oraz z nim związane reakcje organizmu, takie jak napięcie mięśniowe, bicie serca lub ciśnienie krwi. Metoda jest całkowicie nieinwazyjna i nie wymaga przyjmowania leków. Urządzenie do Biofeedbacku działa jak swojego rodzaju szósty zmysł, pozwalając Tobie „widzieć” lub „słyszeć” reakcję zachodzące w ciele. Podczas sesji lekarz podłącza elektrody do Twojego ciała, które wysyłają informację i tym samym wpływają na wyświetlany obraz na monitorze. Na przykład przyspieszone bicie serca wpływa na gorszą jakość obrazu, z kolei uspokojenie się przywraca obraz do normalnego stanu. W rezultacie uczysz się jak kontrolować reakcje organizmu na stresujące sytuacje. Jesteśmy w stanie osiągnąć szczególnie dobre rezultaty łącząc biofeedback z technikami relaksacyjnymi.

Biofeedback jest metodą rozpowszechnioną na świecie i skutecznie stosowaną nie tylko w leczeniu dentofobii. Przynosi również pozytywne efekty w minimalizacji stresu przed wystąpieniami publicznymi, spotkaniami biznesowymi, a także zawodami sportowymi. Dodatkową zaletą treningu mentalnego jest zwiększenie koncentracji. Dzięki temu jest stosowany przez znanych biznesmenów i sportowców na świecie.

 

Sedacja wziewna gazem rozweselającym, leczenie bez bólu

Leczenie bez bólu

Dbamy o to, aby każdy przeprowadzony zabieg był bezbolesny i przyjemny dla pacjenta. Oferujemy różne możliwości znieczuleń, które indywidualnie dopasowujemy do potrzeb i rodzaju zabiegu:

  • Znieczulenia w postaci żelu lub spray’u
  • Nowoczesne bezbolesne znieczulenie komputerowe – nie czujesz momentu podawania znieczulenia, a tylko jego efekt
  • Sedacja wziewna (gaz rozweselający) - czujesz się przyjemnie rozluźniony, nie odczuwasz strachu ani bólu
  • Sedacja głęboka - po podaniu dożylnego środka uspakajającego zapadasz w płytki sen. Oddechowe odruchy obronne są zachowane, co oznacza, że nie ma potrzeby włożenia rurki do dróg oddechowych. Sedację głęboką przeprowadzamy w obecności lekarza anestezjologa. Gwarantuje to wysoką jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm.

 

Minimalnie inwazyjne metody leczenia

W Dental Sense stawiamy na stomatologię małoinwazyjną. Łączymy umiejętności z innowacyjnymi metodami leczenia i cyfrową technologią, dążąc do perfekcyjnego rezultatu przy minimalnym stopniu opracowania tkanek zęba. Abrazja powietrzna, licówki bez szlifowania, leczenie pod mikroskopem oraz ICON są idealnym tego przykładem. Większość tych metod nie wymaga nawet borowania i jest całkowicie bezbolesna.

 

Masaż relaksacyjny

W procesie zwalczania strachu i napięcia stosujemy również różne techniki masażu relaksacyjnego. W połączeniu z odpowiednią muzyką relaksującą pozwolą one przyjemnie się odprężyć i zmienić nastawienie do zabiegu i samej kliniki stomatologicznej. Zabiegi masażu są przeprowadzane przez naszych specjalistów w dziedzinie fizjoterapii.