Jak wygląda leczenie ortodontyczne za pomocą Clear Aligner?

 1. Konsultacja i plan leczenia

  Po wykonaniu niezbędnych badań oraz zakwalifikowaniu do leczenia przeprowadzamy analizę cyfrową oraz symulację wyników leczenia w 3D. Dzięki wykorzystaniu technologii komputerowej możesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój przyszły uśmiech. Z kolei lekarz ortodonta dokładnie określi plan, czas oraz koszt leczenia.

 2. Pierwszy zestaw nakładek

  Na podstawie planu leczenia oraz wycisków otrzymasz precyzyjnie zaprojektowany pierwszy zestaw Clear Aligner, który składa się z trzech nakładek o różnych grubościach. Nakładki są wykonane z miękkiego, biokompatybilnego materiału co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Każdą z nakładek trzeba nosić przez okres 1 tygodnia, aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce.

  W celu uzyskania oczekiwanych wyników nakładki Clear Aligner powinny być noszone co najmniej przez 20 godzin dziennie. Dlatego najlepiej je zdejmować tylko do jedzenia i picia gorących lub barwiących napojów.

 3. Kolejny zestaw nakładek

  Po upływie 3 tygodni kontrolujemy postęp w leczeniu oraz pobieramy kolejne wyciski. Otrzymujesz kolejny zestaw trzech nakładek. Taka procedura jest powtarzana do ukończenia okresu leczenia, które zazwyczaj trwa od 6 do 15 miesięcy.

  Proces leczenia jest bardzo precyzyjny i może być korygowany na każdym etapie. Dzięki temu leczenie jest bardziej skuteczne i szybsze, a rezultaty widoczne z tygodnia na tydzień.

 4. Retencja

  Po osiągnięciu końcowego rezultatu kluczowym etapem jest stabilizacja zębów w nowej pozycji. W tym celu nosisz nakładki retencyjne (tzw. retainer) według indywidualnie zaplanowanego przez nas harmonogramu. Wyznaczamy także plan wizyt kontrolnych, które odbywają się zwykle co 6 miesięcy. Długość okresu retencji zależy od tego, jak duża była skala zmian oraz jak długo trwało leczenie.

   

Zalety aparatu Clear Aligner

Niewidoczny aparat ortodontyczny Clear Aligner

 • Komputerowa symulacja – pozwala zobaczyć planowany rezultat przed rozpoczęciem leczenia
 • Estetyka – nakładki są przezroczyste i niemal niewidoczne na zębach
 • Swoboda w zdejmowaniu – zapewnia lepszą higienę oraz pozwala Ci zjeść wszystko, na co masz ochotę
 • Bezbolesne leczenie – zęby przesuwają się powoli nie powodując nadmiernych dolegliwości
 • Komfort noszenia - nakładki są gładkie i idealnie dopasowane
 • Koniec z podrażnieniem polików i dziąseł